Speck iPhone Xs Max Presidio Grip футрола

SKU
speck-iphon-xs-max-presidio-grip-futrola-mk
 
Plaćanje na rate

Zaliha

Besplatna dostava za sve narudžbe iznad 50 €.
Saznajte više >

Primi poklon u vrijednosti od 19,11 €

Detalji

Два цврсти и долготрајни слоеви за максимална заштита Надворешната обвивка од поликарбонат и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ се обликувани заедно за да ви дадат два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола "Raised BEZEL screen protection" Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел. Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита. Овозможува безжично полнење Дизајниранa за да овозможи Qi безжично полнење.

Više informacija

Veličina
iPhone Xs Max
Proizvođač
Speck
Boja
siva
Materijal
silikon
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xs Max
Proizvođač
Speck
Boja
Defiant Black-Red
Materijal
silikon
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xs Max

Product declaration