Speck iPhone XS Presidio Pro футрола

SKU
conf-speck-iphone-xs-presidio-pro-mk
 
Plaćanje na rate

Zaliha

Besplatna dostava za sve narudžbe iznad 50 €.
Saznajte više >

Primi poklon u vrijednosti od 19,11 €

Detalji

Антимикробијална технологија
Microban® aнтимикробната технологија ја заштитува Вашата футрола од зголемување на бројот на бактерии. Направена од два слоја за максимална заштита Тенката двослојна силиконска футрола и заштитната бариера IMPACTIUM ™ го штитат Вашиот телефон.
"Raised BEZEL screen protection" Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел. Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита

Više informacija

Veličina
Ne
Proizvođač
Speck
EAN code
848709061256
Boja
Crna
Veličina
iPhone XS
Materijal
silikon
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xs, iPhone X
Proizvođač
Speck
Boja
bijela
Materijal
silikon
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xs, iPhone X

Product declaration