Speck iPhone XS/X Presidio Sport футрола

SKU
speck-iphone-xs-x-presidio-sport-futrola-mk
 
Plaćanje na rate

Zaliha

Besplatna dostava za sve narudžbe iznad 50 €.
Saznajte više >

Primi poklon u vrijednosti od 19,11 €

Detalji

Антимикробијална технологија Microban® антимикробната технологија ја заштитува Вашата футрола од зголемување на бројот на бактерии. Направена од три слоја за максимална заштита Тенка трислојна силиконска футрола футрола и заштитна бариера IMPACTIUM ™ го штитат вашиот телефон. "Raised BEZEL screen protection" Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.Заштита од 3.5 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3.5 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита.

Više informacija

Proizvođač
Speck
Model
iPhone X
Veličina
iPhone XS
Materijal
silikon
MagSafe compatibility
Ne
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xs, iPhone X
Proizvođač
Speck
EAN code
848709060228
Boja
Dark Purple
Materijal
polikarbonat, termoplastična guma (TPE)
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xs, iPhone X
Proizvođač
Speck
EAN code
848709060181
Boja
Defiant Black-Red
Materijal
silikon
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xs, iPhone X

Product declaration