Speck iPhone XR Presidio Grip футрола

SKU
conf-speck-iphone-xr-presidio-grip-futrola-mk
 
Plaćanje na rate

Zaliha

Besplatna dostava za sve narudžbe iznad 50 €.
Saznajte više >

Primi poklon u vrijednosti od 19,11 €

Detalji

Два цврсти и долготрајни слоеви за максимална заштита на Вашиот iPhone XR.
Надворешната обвивка од поликарбонат и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ се обликувани заедно за да ви дадат два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола.
"Raised BEZEL screen protection"
Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.
Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера.
Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот.
Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита
Дизајниранa за да овозможи Qi безжично полнење.

Više informacija

Veličina
Ne
MagSafe compatibility
Ne
Proizvođač
Speck
Boja
Crna
Materijal
polikarbonat, termoplastična guma (TPE)
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xʀ
Proizvođač
Speck
Boja
Dark Blue
Materijal
silikon
Tip torbe
Back case
Kompatibilnost - iPhone
iPhone Xʀ

Product declaration